Na pewno nie sposób kłócić się ze znanym wszystkim powiedzeniem mówiącym, że najlepszym zwyczajem jest nie pożyczanie kasy w ogóle, jednak rzeczywistość ma jak to zwykle bywa do wtrącenia swoje tzw. trzy grosze i właściwie nierealne jest obecnie spotkać kogokolwiek, kto nie miałby w swoim życiu zakłóceń powiązanych z finansową płynnością.
Bez względu na to czy te „zakłócenia” dotyczyły budżetu domowego czy też firmowego, to jednym z rozwiązań , które pozwala na poradzenie sobie z kryzysem jest bez wątpienia pożyczenie pieniędzy. Bardzo dobrym wyjściem jest pewnie pożyczenie potrzebnej kwoty u znajomych a także najbliższej rodziny, którzy nie zażądaliby w zamian odsetek od tego kredytu, ale bywa, że nie mamy nikogo kto dysponowałby wolnymi środkami finansowymi lub zwyczajnie nie lubimy prosić się o kasę (niestety rodzinna forma kredytu posiada własne słabości). W takim przypadku z radą przychodzą nam przeważnie banki lub instytucje pozabankowe, które za należytą zapłatą (to znaczy oprocentowaniem) dadzą wam potrzebne pieniądze.
Zdobycie kredytu w banku, chociaż w zasadzie jest znacznie tańsze niżeli get-money.pl – szybka pożyczka pozabankowa, oczekuje od nas jednakże posiadania dość dużej zdolności kredytowej a także dobrej historii , która dotyczy spłaty poprzednich zobowiązań. Jeżeli nie mamy tych cech to praktycznie będziemy mogli właściwie zapomnieć o dostaniu kredytu w tradycyjnym banku, który co prawda pobiera mniejsze oprocentowanie, ale nie jest skłonny do dużego ryzyka. Inaczej sprawy wyglądają w wypadku spółek pożyczkowych, dla jakich stopień podejmowane ryzyka jest niesłychanie dużo wyższy aniżeli w wypadku zwykłego banku, co jest jednak związane z wyższymi odsetkami jakie trzeba będzie wam zapłacić za przyznanie kredytu. Nie ulega wątpliwości, iż nie ma nic za darmo oraz im większy stopień ryzyka ponosi nasz pożyczkodawca tym oczekuje on za to ryzyko większego wynagrodzenia. Należy mieć na uwadze fakt, że część pożyczkobiorców w ogóle nie będzie w stanie spłacić własnego zobowiązania i to z takim właśnie ryzykiem musi się liczyć instytucja finansowa , która decyduje się na pożyczenie nam pieniędzy. Jest jednakże i tak, iż w niektórych firmach pożyczkowych, w szczególności tych z większym kapitałem oraz dłuższym stażem na rynku, będziemy mieli możliwość uzyskać pożyczkę bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów ze względu na reklamę. Istnieją pewne dopuszczalne kwoty oraz zazwyczaj trzeba taki kredyt uregulować stosunkowo szybko (przeważnie nie jest to dłużej aniżeli w ciągu 60 dni), niemniej jednak w zamian nie jesteśmy zmuszeni oddawać ani grosza więcej niż to co pożyczyliśmy.
Spółki pożyczkowe także zwracają dużą uwagę na zdolność kredytową klienta, który pragnie u nich skredytować własne potrzeby, jednakże akurat w tej sytuacji istnieje możliwość sobie pozwolić na nieco gorszą przeszłość kredytową a także nieco gorsze dochody. Ceną za takie podejście do klienta jest całościowy koszt który poniesiemy przy spłacania naszego zobowiązania, jaki na pewno przewyższy dziesięć % w skali roku, a częstokroć sięgnie także kilkudziesięciu procent w skali roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *