Współcześnie prawie każdy posiada komórki z Androidem i plusem tego systemu operacyjnego bywa to, że jest on w pełni wielozadaniowy (jak zresztą cały smartfon). Co to znaczy? To oznacza, że smartphone wykorzystujemy już nie wyłącznie do kontaktowania się, ale również na przykład jako konsoli do gier, odtwarzacza muzyki, filmów oraz dodatkowo aparatu fotograficznego.

W szczególności ta ostatnia alternatywa jest zajmująca, bo oznacza ona, że praktycznie żadna osoba z nas nie chodzi już z osobnym cyfrowym aparatem. Gdy aparaty foto rozpoczęły wstępować do telefonów, to były one dosyć lichej jakości, jednakże teraz obiektywy stosowane w komórkach są tak dobre (zarówno pod kątem ogromnej ilości megapikseli, jak i samej klasy optyki), że bezproblemowo istnieje możliwość traktować je jako głównego aparatu.

Kłopot pojawia się tylko w tym momencie, jeżeli zamieniamy telefon albo np przez zbieg okoliczności wykasujemy zdjęcie (kradzież komórki jest jeszcze obecnym kłopotem). Dzięki temutakże na bieżąco musi być wykonywana zapasowa kopia android. Na szczęście bywa to alternatywa dołączona w prawie każdy telefon a także wystarczy ją załączyć w menu ustawień (uzyskajmy pewność, że duplikat tyczy się wszystkiego, czyli również obrazów, a nie np wyłącznie kontaktów).

Jest również akcesoryjna opcja na kopia zapasowa zdjęć android – jest to wysyłanie wielu nowo wykonanych obrazów na swój własny dysk Google dołączony do konta. Gratis posiadamy tam 15GB pojemności co spokojnie wystarcza na wiele tysięcy obrazów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *