Uszczelniacz chłodnicowy uszczelnienia.pl używany jest w przypadku występowania wszelakiego typu nieznacznych nieprawidłowości w układzie chłodniczym auta. Jeżeli już usterki w przewodach nie są zbyt ogromne to dopuszczalne jest użycie właśnie takiego mechanizmu jak uszczelniacz chłodnicowy. Środek ten zawiera nieznacznych rozmiarów cząsteczki aluminium, których celem jest załatanie dziur w układzie chłodniczym auta, dosłownie tych malusieńkich rozmiarów.

 

Oprócz tego środek ten w żaden najmniejszy sposób nie posiada wpływu ani na funkcjonowanie układu, ani na działanie chłodnicy. Używa się go stosunkowo łatwo. Wsypuje się po prostu odpowiedni preparat do układu chłodniczego, co można wykonać własnymi siłami, ale z zachowaniem wszelkich podstaw ostrożności. Środek rozejdzie się po układzie w około piętnaście min. Po upływie tego czasu można znowu włączyć pojazd. W osobówkach obok takiego uszczelniacza umiejscowiony jest również element tzw. uszczelniacz wału korbowego. Tego typu uszczelniacz wnikliwie uszczelnia połączenie wału korbowego wraz z blokiem silnika. Wystąpienie wszelakiego rodzaju awarii uszczelniacza wału korbowego często sprawia problemy tj. wyciekanie oleju napędowego z silnika auta.

 

Całkowita wymiana tego elementu jest sprawą dość skomplikowaną, dlatego świetnie jest to powierzyć wyspecjalizowanemu w tym warsztatowi samochodowemu. Ażeby całkowicie wymienić tenże element musimy zdemontować w samochodzie cały silnik. Dopiero wówczas będziemy mieć do niego dojście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *