Rynek posiadłości w kraju bardzo się rozwinął w minionych latach. Nie licząc nowobudowanych mieszkalnych bloków oraz dużych ulic willowych w wysokim stopniu duża ilość transakcji dzieje się na rynku wtórnym. Powoduje to przymus oszacowania ceny domu, działki lub mieszkania.

Wielkie znaczenie w handlu posiadłościami na rynku wtórnym ma ocena mieszkania lub szerzej rzecz ujmując zupełnej posiadłości. Przez właściwą wycenę zyskamy informację o realnej wartości ów działki albo mieszkania. Przy szacowaniu trzeba brać pod uwagę wiele bodźców. Są wśród nich m.in. położenie domku, uzbrojenie działki, sąsiedztwo, najbliższa okolica, a nawet warunki geograficzne. Czym innym jest bowiem życie w wilgotnej okolicy od np. miejsc narażonych na bezustanny wiatr. To wszystko może być powodem wpływającym na podwyższenie lub pomniejszenie ceny. W sprzedaży i tak najistotniejszą rolę gra nastawienie przyszłego kupca oraz cel, który mu towarzyszy przy zakupie nieruchomości. W przypadku utrafienia w realną potrzebę kupującego da się otrzymać cenę o znacznie pomyślną, bowiem realna cena przysłonięta jest poprzez pragnienia oraz emocje powiązane z kupnem.

Ocena domku to najważniejszy z detalów związany z transakcją na rynku nieruchomości. Jest oparta na wielu czynnikach. Niemniej jednak powinno się zawsze brać pod uwagę zwykły element ludzki i uczucia, które dochodzą przy tegoż typu transakcjach.

Źródło:Link: wycena domu Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *