Żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku, otoczeni zadziwiającą technologią dostępną na wyciągnięcie naszej ręki, obserwujemy rozwój sztucznej inteligencji, zaś urządzenia, które to chowamy w kieszeni, mają moc obliczeniową wielokrotnie przekraczającą możliwości komputerów wykorzystywanych przez nas. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek dlaczego pomimo owego całego technologicznego postępu a także nowinek dostępnych dla każdego, nie spada sława wszelkiego rodzaju wróżek, ezoteryków, magów czy uzdrowicieli działających na skraju magii, alchemii i zielarstwa?

Czy ciekawość dotycząca wróżb, amuletów czy usług rodzaju odczynianie klątw i uroków miłosnych nie jest coraz to słabsza jedynie ze względu na desperację ludzi, którzy to w niełatwych momentach w życiu zwracają się dosłownie po najbardziej absurdalną radę? Nie jest łatwo odpowiedzieć na takie pytania. Mimo całej edukacji którą mamy o świecie, mimo naukowych odkryć i globalnej sieci internet w dalszym ciągu nie umiemy objaśnić sobie sporej ilości sytuacji czy zdarzeń. Nie wiemy co się dzieje z nami po śmierci, czy nasze dusze to realne byty czy wyłącznie reakcje chemiczne mające miejsce w naszych organizmach. Nie jesteśmy wręcz w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie czy magia miłosna to tylko związek feromonów i wyglądu zewnętrznego czy jakieś tajemnicze zjawisko, jakie używamy wręcz nieświadomie (czy też świadomie przy pomocy specjalnych zaklęć).

Zamknięty dla naszych oczu jest cały czas świat duchowy, trudny do wyjaśnienia przez chemię, biologię czy fizykę. Całkiem możliwe, że jakiegoś dnia ludzkość będzie w stanie wyjaśnić wszelkie te niewyjaśnione zjawiska, które to w tym momencie budzą lęk i fascynację, lecz w tej chwili ich genealogia zostaje dla nas nierozwikłaną tajemnicą. Nie myli się stare przysłowie, iż istnieją na świecie takie rzeczy, które to nie śniły się nawet filozofom i chodź dzisiaj zmienimy filozofię na naukę to nie sposób nie przyznać racji temu stwierdzeniu. Jedynymi ekspertami w tej kategorii pozostają niezmiennie czarownicy, mistycy oraz wróżki, których to skuteczność bywa nierzadko dyskusyjną (choć nie jest wiadome czy z powodu oszustw czy trudność w okiełznaniu niektórych zjawisk). Pewnie odpowiedź znajduje się gdzieś w środku oraz sporo istnieje oszustów w branży ezoterycznej, niemniej jednak cały czas duża popularność tej branży pozwala też doszukiwać się w tej kategorii jakiejś skuteczności.

Spętanie czary, uroki zaklęcia miłosne a także każda bardzo podobna działalność jest cały czas zbytnio tajemnicza, ażeby można było ją zupełnie zlekceważyć. Kluczem tu jest zapewne dobór właściwego fachowca, który to oczywiście nie jest oszustem, lecz również może poszczycić się wieloma, sprawdzonymi poprzez własnych klientów opiniami dotyczącymi skuteczności jego funkcjonowania.Ewidentne jest natomiast jedno. Nie należy samemu bawić się z siłami, których nie jesteśmy w stanie zrozumieć a także nad którymi nie możemy zapanować. Może się to bardzo źle skończyć dla tych, którzy tego próbują.
.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *