Mając wszystko nie potrafimy docenić niczego. Tak na prawdę dopiero nieobecność uświadamia człowiekowi jak niezmiernie pragnie danej części swojego ciała. O stracie jakiegoś członka albo któregoś ze zmysłów mówi wiele dobrych filmów, wzruszających i mających wpływ na wyobraźnię. Tak na prawdę jednakże mimo zajmujących kolei losów tych bohaterów nie chciałbyś się z nimi zamienić miejscami. Bo jest cholernie trudno, a człowiek nie bardzo lubi jak jest mu nie łatwo. Przypomnijmy sobie film Zapach Kobiety, który podejmuje temat niewidomego mężczyzny a także jego metodę postrzegania całego świata, wspomnijmy przyjaciela Forresta Gumpa z wojny, który to utracił w wybuchu dwie nogi, pomyślmy o sporej ilości innych bohaterach, którzy zostali zmuszeni do zmagania się z problemem straty. I jak przemyślenia? No na pewno nie jest lekko, miło oraz kolorowo. Tacy ludzie to najprawdziwsi bohaterowie, a ich zmaganie z przeciwnościami powinno się nagrodzić Nagrodą Nobla, a jeżeli już nie to wielkim szacunkiem pośród znajomych.

Mamy jednak dwudziesty 1-szy wiek a więc możemy choć odrobinę postarać się takim ludziom upraszczać egzystowanie. Wszak protezy kończyn są coraz to bardziej doskonałe, mobilne, ich ruch przypomina już bardzo ruch ręki zdrowej, a sposób użycia nie przeszkadza choremu w powszednim egzystowaniu. Na przykład proteza palca zupełnie oddaje sposób funkcjonowania normalnej zdrowej ręki. Istnieje możliwość posługiwać się nią całkiem sprawnie oraz wystarczy odrobina wprawy a wówczas zwykłe czynności codzienne przestaną być męczarnią. A dodatkowo zmniejszają poczucie zaniżonej wartości, która jest bardzo poważnym dylematem psychologicznym po utracie którejś z części naszego ciała. Proteza kończyny górnej, świetny wynalazek, osoby pracujące nad protezami powinny także zgarniać olbrzymie nagrody, bo na prawdę ich zadania posiadają niezwykle duże znaczenie dla innego człowieka. Przecież z pomocą takiej protezy będziemy mogli standardowo, bez jakichkolwiek problemów ruszać się. Czy nie jest to wspaniałe. Niech wykonują własną pracę w dalszym ciągu gdyż wykonują to dobrze. Protezy bioniczne muszą być opracowane z solidnych surowców a także przystosowane do spersonalizowanych potrzeb. Poprzez to te najdoskonalsze potrafią kosztować tak dużo pieniędzy. Nie bywa to produkt dla każdego, dlatego apelujemy do ludzi pomagajmy, pomóżmy ile się da, ponieważ jeśli będziecie w tak trudnej sytuacji to ktoś pomoże wam.
Jako ludzie częściej jesteśmy zbyt mało empatyczni, nie wczuwamy się w sytuację innych, boli mnie to a także siedzi na sercu dla tego to piszę. Mam nadzieję, że zdołałem dotrzeć do czyjejś wyobraźni oraz chociaż trochę rozszerzyłem horyzonty myślowe. Być może nawet ktoś rozejrzy się wokoło i dostrzeże sąsiadkę na wózku czy ciocię bez ręki, której nie widział już od lat. O ile mamy takie osoby w naszym sąsiedztwie okazujmy wsparcie, gdyż jedynie one całkowicie wiedzą jak to jest trudno radzić sobie z życiem w sprawach niezbyt codziennych. My będziemy mogli się jedynie domyślać, ale miejmy nadzieję, że nigdy nie będzie nam dane tego doświadczyć.