Posiadacze telefonów komórkowych w większości wypadków spotykają się z sytuacją w której nieznany numer telefonu chciał dodzwonić się do właściciela.

 

W wielu sytuacjach są to zwyczajne pomyłki, albo próby reklamowania różnych towarów. Nierzadko jednak można natrafić na numer telefonu o bardzo dziwnym num. kierunkowym. Powinno się wówczas sprawdzić co to za numer. W sieci internet można odnaleźć sporo witryn, które umożliwiają sprawdzenie posiadacza danego telefonu. Bardzo ważne jest upewnienie się kto dzwonił na numer telefonu jego właściciela, albowiem w bardzo wielu przypadkach są to oszuści, jakich numery kierunkowe sugerują nam egzotyczne kraje, tj. Kongo.

 

Odebranie takiego telefonu powoduje naliczanie horrendalnych opłat za telefon. Wprowadzenie podejrzanego numeru w wyszukiwarkę powoduje ukazanie się mnóstwa wyników, jakie pozwolą sprawdzić kilka bardzo istotnych kwestii. Po pierwsze: Kogo to numer telefonu. Numer może faktycznie należeć do osoby prywatnej, może być to też namolna firma , która reklamuje towary, albo właśnie niebezpieczni oszuści. W bardzo wielu przypadkach serwisy www trudniące się weryfikowaniem numerów komórkowych podają opinię na temat konkretnego numeru. Bywa to w bardzo wielu przypadkach króciutka informacja, np: „Namolny, dzwoni kilka razy w ciągu dnia.” W przypadku oszustów telefonicznych takie strony zwracają szczególną uwagę, stanowczo odradzając odbieranie połączeń. Podsumowując, warto zweryfikować kto-dzwonil.eu, by nie być narażonym na straty pieniężne. W przypadku wyświetlenia obcego numeru zaleca się odrzucenie takiego połączenia a także zweryfikowanie w globalnej sieci co to może być za numer.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *