W dzisiejszych czasach wiele dziewczyn chorujących na raka piersi decyduje się prędzej czy później na mastektomię. Mastektomia to zabieg polegający na amputacji piersi, po którym mamy możliwość wszczepić implanty piersiowe, odbyć operację rekonstrukcji piersi bądź nie. Dostępne są różnorakie wyjścia odpowiadające na potrzeby poczucia się kobieco a także bezpiecznie dla dziewczyn po przebytej mastektomii, wyjścia nie wymagające kolejnego zabiegu.

 

Operacja tego typu jest niezwykle trudna pod względem psychicznym, bowiem obejmuje usunięcie pewnej części ciała, którą upodabnia się z poczuciem się kobieco.
Takim pierwszym rozwiązaniem dla dziewczyn które są po amputacji piersi, które nie decydują się na kolejny zabieg, są tak zwane protezy piersi. Wykonuje się je z różnych materiałów – takich jak np. pianka czy silikon, które mają imitować naturalną tkankę. Protezy te dopasowuje się indywidualnie do budowy figury kobiety, tak, ażeby pasowały swoim rozmiarem oraz wagą do piersi, która nie została amputowana. Do noszenia specjalnej protezy wynaleziono specjalistyczne staniki, jest możliwość taką protezę również przymocować wprost do skóry pań.
Bielizna dla kobiet po amputacji piersi to doskonała opcja dla pań po przebytej mastektomii. Może być uzupełnieniem do protezy piersiowej albo zastąpić ją w sytuacji, gdy podczas operacji wycinano jedynie jakiś fragment piersi. To specjalny typ bielizny – między innymi kieszonki na protezy zrobione z naturalnych i wygodnych tworzyw, miękkie bądź usztywniane miseczki piersiowe, warianty z fiszbinami lub bez fiszbin.

 

Marki tworzące taką bieliznę częstokroć mają cały asortyment bielizny na różne okazje: codzienną, wieczorową, i kostiumy kąpielowe czy na wyjątkowe okazje, jak na przykład ślub.
Tak samo protezy piersiowe jak i bielizna dla amazonek pomagają uporać się sobie z tą trudną traumą operacji, jak i utrzymać prawidłową postawę ciała. W wypadku dużych piersi u kobiet, amputacja tylko jednej piersi znacznie wpływa na rozmieszczenie ciężaru ciała kobiety równo po obu stronach kręgosłupa. Obciążenie jego prawej albo lewej strony prowadzi do kolejnych, niewłaściwych obciążeń układu kostno – mięśniowego, kontuzji stawów i przewlekłego bólu.
Podczas nabycia protezy piersiowej lub bielizny dla amazonek a także wyborze marki, która oferuje tego typu usługi, powinno się wnikliwie porównać oferty danych salonów. Bardzo istotne jest, by podczas samego procesu nabycia dany salon proponował przede wszystkim wygodną i osobistą konsultację z specjalistycznie wyszkoloną kadrą. Przede wszystkim ceni się kameralne przymierzalnie, pełną dyskrecję oraz dodatkowo podejście w sposób indywidualny do klientki. Najistotniejsze dla takiego salonu powinno być przede wszystkim samopoczucie pani, która jest po amputacji piersi.

 

Ceny takiej bielizny i protez są dość zróżnicowane – powinno się wyszukać rekomendacje określonych salonów, firmy – czy są to wyroby produkowane poprzez zagraniczne czy polskie firmy, oraz z jakiego są tworzywa. Można polegać na markach, które tworzą wyroby z naturalnie pozyskiwanych surowców, a na ich stronie www możemy odszukać stosowne dane dotyczące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *