W jaki sposób stworzyć szczegółowy regulamin sklepu? Regulamin sklepu jest fantastycznie ważnym dokumentem. Można określić go jako zbiór norm a także zasad, które zebrane są w jednym dokumencie i mają na celu regulować sposób robienia zakupów w sklepie. Jest to pewnego rodzaju wzór bardzo ważnej umowy, która każdorazowo jest zawarta między sprzedającym, a kupującym w określonym sklepie. Regulamin każdego sklepu powinien obejmować kwestie dotyczące komunikacji z odbiorcą i wszystkie struktury sklepu, sporządzanie umów.

 

Dobrze stworzony regulamin sklepu musi mieć jak najwięcej informacji, które ważne są z punktu widzenia klienta. Co najważniejsze jednak koniecznie musi on być zgodny z obowiązującymi przepisami prawa oraz dodatkowo zawierać wszystkie tematy, o których osoba sprzedająca musi poinformować nabywcy. Regulamin każdego sklepu musi być przygotowany w takiej postaci i zostać napisany językiem na tyle czytelnym, żeby osoba dokonująca zakupu nie miała problemu ze zrozumieniem jego treści. Jeżeli zamierzasz zacząć sprzedawać online, tego typu regulamin musi być dla Ciebie najważniejszą rzeczą, ponieważ zastępuje on zawartą umowę. Właściwie każde zamówienie, które zostało złożone w Twoim sklepie to poniekąd umowa między Tobą a także jednostką, która zrobiła zakupy. Powinna ona być korzystna dla obojga i co najważniejsze pozbawiona niedozwolonych klauzul, za które nałożone będą mogły być na Ciebie wysokie kary pieniężne.

Jeśli więc nie jesteś ekspertem od przepisów prawa, a art. 12 ustawy o prawach konsumenta, który w 21 punktach mówi, o czym sprzedający posiada obowiązek poinformować konsumenta jest dla Ciebie czarną magia (albo zwyczajnie zamartwiasz się, iż opuścisz w regulaminie swojego sklepu bardzo istotną kwestię) – będziesz mógł zasięgnąć pomocy pana adwokata.

Adwokat pomoże przygotować Ci taki regulamin, aby był on solidny, przejrzysty oraz odpowiedni pod kątem poprawności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *