Ponieważ osiem mld. osób żyje na jedynej znanej zamieszkanej planecie we wszechświecie, istotne jest, żebyśmy się potrafili porozumiewać. I jak powiada prawie każdy terapeuta kontaktów międzyludzkich, dobra komunikacja jest sukcesem do tego, żeby się porozumiewać ze sobą. Jest to znacznie łatwiejsze, jeżeli co najmniej umiecie porozumiewać się wzajemnie.Niemniej jednak edukacja języka obcego stanowi mocniejszy cios. Dany język a także kultura są tak splecione, iż nauka języka obcego buduje zrozumienie oraz zapewnia szeroki wgląd w to, jak inne osoby postrzegają otaczający świat.

Językowi relatywiści uważają, że, sądzą, że sposób, w jaki postrzega się otaczający świat, jest normowany przez język, którego używamy.Przeprowadzone badania udowodniły nawet, że ta sama jednostka może mieć różnorodne odpowiedzi na zadawane pytania zależnie od języka, w którym takie pytanie jest zadawane!Różne języki mogą tworzyć mózg na różnorakie sposoby. W niektórych językach współrzędne geograficzne – północ, południe, wschód oraz zachód – są stosowane do lokalizacji czegoś, nigdy terminów subiektywnych, takich jak prawa i lewa. Nic zaskakującego, że osoby które posługują się takimi językami posiadają dobre zdolności jeśli chodzi o nawigację przestrzenną.Nauka języków gwarantuje wgląd w tradycje kulturowe, które pomagały ukształtować dany język.

Przykładowo w języku chińskim istnieją różne wyrazy dla krewnych, zależnie od tego, czy są po stronie matki, czy ojca i tego kto pierwszy się urodził. Dlaczego? Dawniej w Chinach przekazywało to ważne informacje na temat statusu społecznego danej osoby.Jeśli zatem radzenie sobie de fakto zależy od tego, czy możemy znaleźć się w sytuacji innych ludzi, mówienie ich językiem pomaga nam głębiej zrozumieć, jak inni postrzegają świat.

Więcej: Kurs japońskiego online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *