Cholesterol to lipid, który występuje w tkankach każdego człowieka. Pozyskuje się go jednocześnie z produktów spożywczych, jak również syntetyzowany w organizmie człowieka. Cholesterol ma wpływ na mnóstwo funkcji organizmu ludzkiej jednostki (na przykład wydzielanie hormonów, synteza witaminy D, praca mózgu a oprócz tego układu immunologicznego) I jest wymagany do jego prawidłowego funkcjonowania. Dla naszego zdrowia ważne jest jednak, by jego poziom nie przekraczał normy, a ponadto by zachowany był właściwy stosunek tak zwanego. „dobrego” (HDL) oraz dodatkowo „złego” (LDL) cholesterolu. Uważa się, że cholesterol całkowity nie powinien przewyższać dwieście mg/dl.

Profesjonalnym urządzeniem sprzyjającym dostatecznie wczesnej profilaktyce jest aparat do pomiaru cholesterolu. Należy zwrócić na to uwagę, zwłaszcza jeśli w grupie podwyższonego ryzyka. Odkrycie podwyższonego cholesterolu na wczesnym etapie daje nam szansę szybkiej reakcji a także zmian w trybie codziennego życia I funkcjonowania, które mogą zapobiegać wszelkim chorobom. Jest to również przydane urządzenie dla osób, które już posiadają nieodpowienie wyniki i chciałyby je własną pracą nadzorować, bez potrzeby wizyty za każdym razem u lekarza.

Podwyższony poziom cholesterolu zwiększa ryzyko bardzo wielu rozmaitych chorób. Na kluczowym miejscu jest tutaj miażdżyca. Przekroczenie normy może niestety również prowadzić do choroby wieńcowej, zawału serca oraz udaru mózgu. Kolosalnie podwyższa się również ryzyko pojawienia się kamicy żółciowej. Im prędzej pacjent dowiaduje się o złych wynikach, tym znacznie więcej czasu posiada na reakcję, leczenie, a zasadniczo może nawet przedłużenie swojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *